Jak używać nici

Rejestracja telefoniczna 71 332 43 98

Nić dentystyczna

Codzienne użycie nici dentystycznej przyczynia się do prawidłowego usunięcia płytki nazębnej z przestrzeni pomiędzy zębami i miejsc poniżej linii dziąseł, zanim zmineralizuje i przekształci się w kamień. Powstały kamień nazębny może być usunięty jedynie podczas profesjonalnego zabiegu czyszczenia.

Jak używać nici dentystycznych?

Odpowiednie nitkowanie usuwa płytkę nazębną i resztki pokarmowe z miejsc, które są trudno dostępne dla szczoteczki do zębów, tj. poniżej linii dziąseł i w przestrzeniach pomiędzy zębami. Ponieważ tworzenie się płytki nazębnej może być przyczyną próchnicy zębów i choroby dziąseł, zaleca się codzienne używanie nici dentystycznej.

Aby nitkowanie przynosiło optymalne korzyści, należy stosować następującą technikę:

  • Krok 1: Należy wziąć około 50 cm nici i owinąć ją luźno wokół środkowych palców tak, aby między palcami zostało około 2 cm nici.
  • Krok 2: Należy napiąć nić, używając kciuka i palców wskazujących oraz wsunąć ją delikatnie między zęby. Nie powinno się jej zbyt szybko zsuwać na dziąsła.
  • Krok 3: Kolejnie zagina się nić wokół zęba na kształt litery C i łagodnie przesuwaj ją w górę i w dół, również poniżej linii dziąseł. Przechodząc do następnego zęba, odkręca sie czysty kawałek nici.
  • Krok 4: Aby wyjąć nić, stosuje się te same ruchy do przodu i do tyłu, przesuwając nić do góry i wyciągając ją z zębów.
 stosowanie nici dentystycznej  stosowanie nici dentystycznej  stosowanie nici dentystycznej
     

Jakiego typu nici dentystycznej powinienem używać?

Można wybrać jeden z dwóch rodzajów nici dentystycznej:

  • nić nylonowa (wielowłókienkowa),
  • nić PTFE (z włókna pojedynczego).

Nici nylonowe mogą być woskowane lub niewoskowane i są dostępne w wielu różnych zapachach. Nici tego typu składają się z wielu włókienek nylonu, przez co mogą się czasami przedzierać lub strzępić, szczególnie przy czyszczeniu zębów, które ściśle do siebie przylegają. Nici z włókna pojedynczego łatwo dają się przesuwać pomiędzy zębami. W przypadku odpowiedniego stosowania oba rodzaje nici dentystycznej przynoszą doskonałe efekty w usuwaniu płytki nazębnej i resztek pokarmowych.

Dane kontaktowe

Nasze gabinety

Zadzwoń do nas:
71 332 43 98

Naszpisz do nas maila:
biuro@dentalpartner.com.pl

Gabinet - Krzycka
ul. Krzycka 92BCD lok.9
53-020 Wrocław
pon-pt: 8:00 - 21:00

Gabinet - Hallera
ul. Hallera 11
53-319 Wrocław
            pn: 8:00 - 19:00
wt, śr, czw: 14:00 - 21:00
             pt: 8:00 - 18:00