Porady

Rejestracja telefoniczna 71 332 43 98

Zdrowe zęby to nie tylko wizyty u dentysty, ale również codzienna higiena jamy ustnej. Poniżej przedstawiamy kilka podstawowych zasad, które pomogą Państwu w poprawnym dbaniu o zęby.

Jak dbać o zęby?

  • Zęby należy szczotkować przynajmniej 2 razy dziennie korzystając z pasty do zębów z fluorem lub innym środkiem o właściwościach remineralizujących, w celu usunięcia płytki nazębnej – tworzącej się na zębach lepkiej warstwy, która jest główną przyczyną próchnicy.
  • Codziennie należy używać nici dentystycznej lub stosować inne metody oczyszczania przestrzeni międzyzębowych (szczoteczki międzyzębowe, irygator wodny) w celu usunięcia płytki nazębnej z przestrzeni pomiędzy zębami i miejsc poniżej linii dziąseł, zanim zmineralizuje i przekształci się w kamień. Powstały kamień nazębny może być usunięty jedynie podczas profesjonalnego zabiegu czyszczenia.
  • Regularne powinno się odwiedzać stomatologa w celu wykonania profesjonalnych zabiegów oczyszczania zębów i badań kontrolnych. Dzieci powinny odwiedzać stomatologa raz na cztery miesiące, dorośli zaś raz na pół roku.
  • Należy ograniczyć  spożywanie pokarmów bogatych w cukier lub skrobię, zwłaszcza lepkich przekąsek. Im częściej podjada się pomiędzy posiłkami, tym większe jest ryzyko atakowania szkliwa zębów przez kwasy wytwarzane przez bakterie płytki nazębnej. Szczoteczkę do zębów powinno się wymieniać co 2-3 miesiące.
  • Najlepiej używać szczoteczkę miękką (polecamy szczoteczki ultramiękkie firmy CURAPROX) Powinno się ograniczyć spożycie produktów kwaśnych oraz słodzonych napojów gazowanych typu cola, które mogą powodować erozję szkliwa-niepróchnicową utratę tkanek twardych zęba.
  • Polecamy stosowanie płukanek jako elementu uzupełniającego codzienną higienę jamy ustnej. Warto przyjrzeć się ulotce i wybrać produkt zawierający fluor lub inny element remineralizujący szkliwo. Kobiety w ciąży, a także osoby posiadające wrażliwą śluzówkę powinny unikać płukanek na bazie alkoholu.

O czym jeszcze powinno się pamiętać przed wizytą u dentysty?

  • jeśli masz opryszczkę-zadzwoń! Być może będzie potrzeba zmiany terminu wizyty.
  • afta (bolesna, biaława ‘rana’ na śluzówce) nie jest przeciwskazaniem do wizyty u dentysty.
  • jeśli nie możesz przyjść na umówioną wizytę-daj nam znać! Ktoś inny może skorzystać z Twojego terminu!
  • masz małe dziecko, które jeszcze nigdy nie było u dentysty? Zabierz je ze sobą na wizytę, aby oswoiło się z atmosferą gabinetu.

Dane kontaktowe

Nasze gabinety

Zadzwoń do nas:
71 332 43 98

Naszpisz do nas maila:
biuro@dentalpartner.com.pl

Gabinet - Krzycka
ul. Krzycka 92BCD lok.9
53-020 Wrocław
pon-pt: 8:00 - 21:00

Gabinet - Hallera
ul. Hallera 11
53-319 Wrocław
            pn: 8:00 - 19:00
wt, śr, czw: 14:00 - 21:00
             pt: 8:00 - 18:00